Notícies i activitats

Dins el programa Erasmus+ de la UE per a l'educació i la formació, enguany el nostre centre ha donat la benvinguda a quatre alumnes provinents de França, dels instituts "ISM la Providence" i "Lycée Maximilien Sorre" de les localitats de Saint Malo i Cachan, respectivament, en una estada de tres setmanes en que gaudeixen d'una bona interacció i convivència amb els nostres alumnes.Creiem molt positivament en l'enriquiment personal i educatiu de les interrelacions entre diferents cultures, i estem molt satisfets de poder contribuir en aquests programes.

barra fotos

L'IES Provençana té una llarga tradició d'utilització de les tecnologies de la informació i la comunicació en el camp de l'aprenentatge, una mostra del qual és el nostre campus virtual.

El campus virtual i altres eines s'utilitzen intensivament com a eines de suport. Hi ha la possibilitat de cursar alguns crèdits en la modalitat semipresencial.

Logo Bioinformatics Barcelona logo_escola_verda Logo Erasmus + logo ISO
Logo Red Hat Academy Logo Cisco Academy Logo FSE +