Notícies i activitats

Dins el programa Erasmus+ de la UE per a l'educació i la formació, enguany el nostre centre ha donat la benvinguda a quatre alumnes provinents de França, dels instituts "ISM la Providence" i "Lycée Maximilien Sorre" de les localitats de Saint Malo i Cachan, respectivament, en una estada de tres setmanes en que gaudeixen d'una bona interacció i convivència amb els nostres alumnes.Creiem molt positivament en l'enriquiment personal i educatiu de les interrelacions entre diferents cultures, i estem molt satisfets de poder contribuir en aquests programes.

barra fotos

La formació de qualitat és la millor oportunitat de millora professional, particularment en temps de crisi.

L'IES Provençana és un centre especialitzat des de la seva creació l'any 1977 en la formació professional de grau mitjà i superior.

Logo Bioinformatics Barcelona logo_escola_verda Logo Erasmus + logo ISO
Logo Red Hat Academy Logo Cisco Academy Logo FSE +