Notícies i activitats

Alumnes de Comerç Internacional estan realitzant les pràctiques del cicle formatiu de grau superior de Comerç Internacional a Cachan (Paris) gràcies a les relacions de col·laboració que manté el nostre centre amb el Lycée Maximilien Sorré situat a Cachan (Paris).

 

 Com. Int. a Paris

Els alumnes estaran durant dos mesos treballant en empreses de exportació i importació. Aquesta experiència, que es realitza des de fa temps en el nostre centre i que està finançada amb beques ERASMUS, permet als nostres estudiants ampliar els seus objectius tant professionals com lingüístics.

Com. Int. a Paris   Com. Int. a Paris
barra fotos

La formació de qualitat és la millor oportunitat de millora professional, particularment en temps de crisi.

L'IES Provençana és un centre especialitzat des de la seva creació l'any 1977 en la formació professional de grau mitjà i superior.

Logo Erasmus + Logo Cisco Academy Logo Bioinformatics Barcelona logo_escola_verda logo ISO